Zážitky klinické smrti

10.03.2015 15:15

Samotná smrt je vcelku rychlá, jen umírání je delší proces, ale to do tohoto článku nepatří, o tom až jindy. Do klinické smrti se může dostat každý, stačí malá komplikace, nebo malá chyba a už se ocitneme v tunelu plném světla.

Klinická smrt nejčastěji nastává během operací, kdy se nám zkrátka zastaví tep, přestane nám fungovat mozek a přestanou fungovat i plíce. Tento stav však trvá nanejvýš hodinu, jindy jen několik minut. Co se s námi vlastně během klinické smrti děje? Zkrátka, duše se odpojí od těla a vycestuje. Někteří, kteří prožili klinickou smrt tvrdí, že prošli bránou, jiní šli tunelem. Je možné, že naše vědomí může trochu zkreslovat, takže v tomto se zážitky malinko liší, stejně tak, jako v případě, kdy někteří v klinické smrti rozpráví s anděly, jiní prý se samotným Bohem. I to se dá ale vysvětlit, neboť když člověk za svého života neviděl ani Boha, ani anděla, lehce bude jeden tvrdit, že viděl anděla a druhý Boha. 

 

Pocity

Ti, kteří své tělo opustili, tvrdí, že necítili v momentě odchodu žádnou bolest a cosi je táhlo tunelem, na jehož konci bylo velké světlo. Cítili se lehcí a vše mohli pozorovat. Nikdo nepopisuje, že by měl strach a že by se bál. Když se duše ocitly na konci tunelu, objevila se světelná postava, ze které šlo jasné světlo a velká láska. Tato postava je prý nesmírně moudrá a komunikuje telepaticky. V případě klinické smrti postava duším říká, že ještě nenastal jejich čas a vrací je tunelem zpět na zem. Někteří dojdou až k zrekapitulování svého života a dokonce se dostanou za bránu, kde jsou prý samé květiny a jsou tam všichni ti, které milujeme a kteří již bohužel zesnuli. Během té doby na zemi zatím probíhá resuscitace. Jakmile srdíčko začne naskakovat, i ti, kteří jsou již za branou najednou pocítí silné stahování zpět a velmi rýchlý pád tunelem zpět do těla.

 

Lékaři tvrdí své

I když lidé, kteří klinickou smrtí prošli jsou schopni hovořit s lékaři o tom, co se dělo na sále a kolem jejich těla během doby, co byli mrtví, lékaři klinickou smrt více méně připouští jen jako určitou chemickou reakci mozku. Více méně je to prý z důvodu toho, že mozek náhle není dostatečně okysličován a je tedy zcela normální, že se mohou objevit halucinace podobné těmto.
Sice byly provedeny různé testy, ale žádné neprokázaly, že by se skutečně jednalo o chemickou reakci mozku, nebo vedlejší účinky léků.

 

Závěrem

Ti, kteří klinickou smrtí prošli, o svých zážitcích neradi mluví, neboť se bojí, že je ostatní budou mít za blázny. Hodně na sobě pracují v tom slova smyslu, že se více vzdělávají, mění své chování vůči lidem, které mají ve svém okolí a také mění svůj způsob života. Smrti se již nebojí, protože ví, co je čeká.

 

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com