Záhada deja vu

22.03.2015 13:52

Určitě se vám to již také stalo. Zažíváte najednou něco, o čem víte, že se již stalo minulý týden, před měsícem, před rokem, nebo dokonce ještě dříve. Celá situace se opakuje. Tomuto fenoménu se říká deja vu. 

theairspace.net/wp-content/uploads/2012/08/deja-vu.jpg

 

Problém s mozkem, nebo něco vyššího?

Vědci záhadu deja vu (skládající se z francouzského deja a vu, v překladu znova vidět) připisují zážitkům, které jsme prožili v dětství. Také se najdou ale tací vědci, kteří jsou názoru toho, že deja vu je zapříčiněno špatnou synchronizací mozku. Vysvětleno je to tak, že každá hemisféra v mozku vnímá věci jinak, a proto se někdy může stát, že některá hemisféra se opozdí, zážitek se do ní nezaznamená a tak vyšle signál hemisféra druhá, jenže se jedná o stejný signál a nám se to celé zopakuje. Ucelený obraz vznikne, až obě hemisféry dostanou stejnou informaci. Někdy se nám takto situace může opakovat třeba třikrát stále dokola.

Pokud se zaměříme na vyšší schopnosti, mnoho lidí se přiklání k názoru, že deja vu je spíše buď vzpomínáním na minulost, nebo poté určitým předvídáním budoucnosti. Deja vu se navíc netýká již viděných situací, ale také lidí, či míst a předmětů. Může se stát, že náhle dostanete pocit, že jste danou osobu již někdy viděli, ale nemůžete si vzpomenout kdy a kde. To je deja vu.

Tato záhada se stále opakuje, trpí jí až na 80 % lidí z celé světové populace. Pokud jste deja vu ještě nezažili, nebojte se a nezoufejte, možná se vám také brzy přihodí. Nevyhýbá se nikomu.

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com