Statek Pohádka - pohádka to není, spíše horor

20.03.2015 18:02

Šumava je vskutku nádherná. Tam, mezi loukami a lesy je skryté místo, které nese nádherný název. Statek Pohádka však rozhodně doposud nikomu štěstí nepřinesl, traduje se, že je prokletý a navíc v něm straší.

www.sda.wz.cz/img/udalosti/281004pohadka.jpg

 

Statek Pohádka se nachází na samotě nedaleko šumavské vesnice Čachrov. Rozhodně by pohádkový byl, kdyby byl opravený a nestalo se tam tolik neštěstí. Měli bychom začít pěkně od začátku.

 

Neštěstí za neštěstím 

Doba, kdy zde byl statek postaven se datuje někdy do 16. století, ovšem až do roku 1828 o statku nikdo nemluví. Čím je tento rok zvláštní? Právě tím, že jím začíná série tragédií, které se na Pohádce dějí. Vše začalo tím, že nedaleko od pohádky bydlela, alespoň jak legenda praví, stařena. Ta se stranila lidí, a proto ji všichni považovali za čarodějnici. Jednoho dne zachránilo městečko požár a lidé, v té době těžce pověrčiví, hned našli viníka. Byla jím právě stará žena, podle nich. Vyhnali ji z chalupy a házeli po ní kamení. Stará žena, potlučená a pomlácená se stěží dobelhala právě před pohádku, kde zkrvavenýma ruka objala břízu a stavení Pohádku proklela. Od té doby stíhá statek neštěstí za neštěstím.

Pohádka nepřinesla štěstí rodině Panglerových, kteří se do ní nastěhovali, ani nikomu dalšímu. Panglerovi byli povoláni do Německa a nikdo neví, co se s nimi stalo. Jeden ze synů Panglerových se po válce vracel domů a toho u Pohádky zastřelili.

Další, kdo Pohádku obýval, byl klatovský podnikatel se svojí přítelkyní. Toho si však vyčíhal vrah Ivan Roubal a oba brutálně zavraždil. Od té doby je Pohádka opuštěná.

 

Pocity při návštěvě

Jak už to tak bývá, tam, kde přebývá neštěstí, se většinou vydávají záhadologové, ale také psychotronici, amatéři a další zvědavci. Ti, kteří Pohádku navštíví, pociťují většinou velkou tíseň, prázdnotu a smutek. Nejvíce tyto pocity však pociťují ve sklepě. Tam se často vyskytují na fotografiích i záhadné orby a jiné úkazy, jako jsou mlžné oblaky a podobně. Někdy tam lidé cítí i závany chladného vzduchu.

V Pohádce se zkrátka otisklo neštěstí a nejspíše tam zůstane, nebude-li nijak místo očištěno.

 

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com