Spánková paralýza - záhada dosud nevyřešená

09.03.2015 19:07

Postel je místo, kde by se každý z nás měl cítit bezpečně. Jenže co když právě v posteli jsme nejvíce zranitelní? Taková spánková paralýza nás dokáže zcela znehybnit a to ve zcela plném vědomí na mnoho hodin. 

 

Co je to spánková paralýza

Při spánkové paralýze se naše tělo nachází v nejhlubším spánku. Jenže nespíme. Naše vědomí je vzhůru a tělo je zcela paralyzované. Tep je stejně tak pomalý, jako kdybychom spali, nemůžeme se hýbat, ale vše plně vnímáme. Mnoho lidí, kteří spánkovou paralýzu zažili, popisují, že se cítili, jako kdyby jejich tělo unesli mimozemšťané. Jedná se o tvrzení, které by se zavrhovat nemělo.

 

Mimozemšťané, nebo démoni?

Na tuto otázku se velice těžko odpovídá. Ti, kteří věří na mimozemšťany tvrdí, že za spánkovou paralýzou rozhodně stojí mimozemšťané, kteří unášejí své oběti do létajících talířů, kde na nich provádí poté různé pokusy. Jeden takový případ pochází z USA, kde muž, jehož zde nebudeme jmenovat prošel spánkovou paralýzou několikrát a zvykl si na ni. Ovšem jednoho dne byla trochu jiná. Opět se dostal do spánkové paralýzy a ve stavu zcela bdělém, ale s tělem nehybným spatřil, jak se k němu ložnicí blíží několik malých šedomodrých postav s velkýma očima. Ti ho údajně měli unést do talíře a tam na něm dělat různé pokusy. Muž se probral a byl zcela zbrocený potem, byl vyděšený a zcela vyčerpaný. Za tři dny se bohužel celá situace opakovala.
Jiní se přiklání spíše k příkladu, že osoby trpící spánkovou paralýzou jsou posedlé ďábelskými bytostmi, nebo že je pronásledují stíny z temnot.

 

Spánková paralýza nepostihuje každého

Je to zvláštní, ale spánková paralýza nepostihuje všechny. Jen někteří ji zažijí alespoň jednou za život, u některých se objeví několikrát za život. Bohužel pro ni neexistuje ani žádné věkové onemocnění. Ti, kteří ji však zažili se shodují, že spánkovou paralýzu vždy provází něco temného a děsivého, co je ve stejné době součástí místnosti, ve které postižení spánkovou paralýzou spí. Mnoho z paralyzovaných dokonce slyší různé kroky, hlasy, vidí démony, duchy a jiné hrůzné bytosti. Některé bytosti se jim dokonce snaží ublížit tím, že jim sedí na hrudi. Lékaři na tyto pocity mají jednoduchý názor. Lidé prý trpí na spánkovou paralýzu v důsledku stresu a naprostého vyčerpání z práce. Více jsou k spánkové paralýze dle názoru lékařů náchylní ti, kteří spí v místnosti s velkým množstvím elektřiny.

 

Dá se paralýze předcházet?

Ano, dá a je to jednoduché. Pokud budete odpočatí, spánková paralýza vám tolik nehrozí, jako lidem, kteří jsou naprosto vyčerpaní a snadněji tak upadají do hlubokého spánku, ve kterém se spánková paralýza odehrává. Doporučuje se spát na boku, nebo na břiše. Častěji totiž paralýza postihuje ty, kteří spí na zádech. Dobré je spát v místnosti s někým, samota totiž strach umocňuje. Pokud přece jen spíte sami, nechte si zapnutou lampičku. Je to světlý bod, který vám v temných chvilkách může hodně pomoci. Pokud se totiž dostanete do spánkové paralýzy, světlo vám pomůže uvědomit si alespoň trošku, že prožíváte halucinace. Rozhodně nejste šílení. Spánkovou paralýzou trpí mnoho lidí, dokonce i některé celebrity. Dá se s ní však účinně bojovat. Můžete dokonce rozpoznat, kdy přijde. Spánkovou paralýzu totiž předchází zvuky v uších a zvláštní mrazení po těle. Když už se do ní dostanete, zachovejte hlavně klid. Zkuste si uvědomit, že je to jen halucinace. Nepomáhá-li vám to, myslete na světlo, teplé světlo, které vás celé obklopuje a chrání, nebo myslete na Ježíše. Jakmile vás spánková paralýza přejde, neulehejte zpět ke spánku. Projděte se po bytě, nebo si pusťte třeba teleshoping v televizi, či si něco přečtěte. Pokud byste ihned ulehli, mohla by se vrátit.

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com