Skutečně zůstávají duše na místě tragédie?

13.03.2015 17:55

Některá místa mají nepopíratelně negativní energii. Nejen, že se nám na nich může dělat špatně, ale také nám může selhat veškerá technika a navíc se nám může odehrát před očima scéna jako z hororu. Taková bývají místa dávných tragédií. Zůstávají tam snad duše zesnulých? 

kirchenbirk.cz/wp-content/uploads/2009/10/smircikriz-300x229.jpg

 

Jsou místa, kde došlo k tragédiím. Mohlo jít o loupežná přepadení, při nichž došlo k úmrtí, také mohlo jít o nehodu s vozem, nebo autem, či na místech došlo k tragédii v podobě sebevraždy. V každém případě, tato místa, která skutečně nesou tragický nádech, jsou často plná negativní energie a navíc zde zůstávají duše tragicky zesnulých.

 

Tragédii připomínají smírčí kříže

Smírčí kříže budovali ti, jež zapříčinili neštěstí, zločinci, nebo blízcí, kteří věřili, že zesnulí tak najdou klidu. Smírčí kříže jsou asi metr, maximálně metr a půl vysoké kříže z kamene, na kterých bývají vyryty znaky toho, co se na místě stalo. Smírčích křížů na našem území najdeme vskutku požehnaně. Dodnes nám připomínají tragédie, které se na místě staly. Sloužit mají ovšem také k tomu, aby poutníka upozornily na to, že není dobré u nich zůstávat déle, než je vskutku nutné. Někdy bývají postaveny na rozcestí.
I když lidé kdysi věřili, že je nutné, aby kříž stál tam, kde se odehrála tragédie, možná to tak docela nehraje roli. Proč? Protože na některých místech, kde kříže stojí se stejně dějí různé anomálie, zjevují se tam duše mrtvých a lidé se tam necítí dobře.

 

Známé místo devíti křížů

Jedno takové známé místo se nachází nedaleko dálnice D1. Jmenuje se U Devítí křížů a rozhodně se mu neříká jen tak pro nic za nic. Na místě U Devíti křížů skutečně stojí devět křížů, které nám dodnes mají připomínat tragédii, která se na místě kdysi odehrála. Ve zkratce zde byli svatebčané, nevěsta a bohatý ženich, který však nebyl nevěstinou skutečnou láskou, nicméně nevěsta byla dcera bohatého statkáře, který zkrátka trval na tom, že si jeho dcerka vezme někoho bohatého a ne chudáka, který sice kvůli své lásce vyrazil do světa, ale přesto. Chudý chlapec, který se dozvěděl, že si jeho milá bere někoho jiného "zpunktoval" přepadení, při němž ze vzteku chtěl zabít všechny svatebčany, ženicha a otce nevěsty, jenže střelba se jaksi zvrtla a po když skončila chlapec zjistil, že mrtví jsou úplně všichni, včetně jeho milé. Z nešťastné lásky poté zastřelí na místě i sám sebe a na místě zůstane ležet devět mrtvol. Tato příšerná tragédie se do místa otiskla takovým způsobem, že ani devět dřevených křížů, které mají uklidnit neklidné duše, nepomáhají navodit na místě klid.

api.tajemnamista.cz/photos/c138d24d-9e2b-4f46-9779-05b53c6e917a.jpg?width=950&height=500&mode=crop&scale=both&anchor=middlecenter

 

Nevěsta děsí řidiče

Dálnice D1 se bohužel kříží v místě, kudy vedla cesta svatebčanů a je opravdu velmi nedaleko devíti křížů. Poměrně často se stává, že v tomto úseku na dálnici dochází k dopravním nehodám. Jsou dokonce situace, kdy auto náhle vybočí na dálnici ze svého směru jízdy, jako kdyby řidiči spatřili přízrak. A také ano. Jedna řidička, která se na dálnici D1 vybourala tvrdila, že jí přes cestu přešla nevěsta. Na tomto tvrzení se nezávisle na sobě shodne více řidičů. Nevěsta se především zjevuje těm, kteří mají něco společného se svatbou. Ti, kteří vezou koláčky, svatební šaty, svatební dort, samotný ženich, nevěsta, nebo svatebčané mají s přízrakem nejvíce zkušeností, protože právě na ně je přízrak nevěsty doslova vysazený. Proč? Nejspíš proto, že sama si nesplnila svůj sen, neprovdala se a přímo ve svatebních šatech byla zastřelena. Je to důkaz o tom, že na místě tragédií duše skutečně stále zůstávají a věřte, že toto místo není jediné, kde je otištěna negativní energie a kde duše tragicky zesnulých stále zůstávají.

 

 

 

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com