Sebevražda, aneb jak to mají se smrtí sebevrazi

22.03.2015 14:24

Sebevraždu spáchá člověk, který je buď velice nešťastný, osamělý a nebo ten, který má pocit, že na tomto světě již zažil dost, udělal dost a nemá se již čemu přiučit. Jak je to se sebevrahy a smrtí?

www.tyden.cz/obrazek/201009/4ca46a9e776e6/crop-11827-sebevrah-profimedia-0069961270.jpg

 

Sebevrazi jsou lidmi často nepochopení a odsuzovaní, nicméně mnoho z nás by se mělo snažit pochopit skutečný význam sebevraždy. Není to jen tak, že se z ničeho nic rozhodneme zemřít a ukončit svůj život. I sebevražda má svůj určitý postup a děje se z nějakého důvodu.
Sebevrazi si nejčastěji vybírají způsob smrti takový, jací jsou oni sami. Tudíž člověk s jemnou duší skutečně nesahne po pistoli, ale spíše spolyká prášky. Člověk, který byl za svého života prudký nebude volit prášky, ale naopak sáhne buď po laně, aby se oběsil, nebo po pistoli. Způsob smrti, jaký si sebevrazi zvolí, není náhodně vybraný. Sebevrazi si volí ten způsob, který nejvíce odpovídá tomu, co jim chybělo, či chybí.
Příklad, pro lepší chápání.

Muž, který se cítil opuštěn, byl dlouho sám a neměl s kým sdílet lože, nikdo ho nezahříval svým tělem a svoji láskou, prožíval chladné období. Takový člověk se nejspíše nepůjde utopit do studené vody, ale naopak se polije benzínem a upálí se. Není to pravidlem, avšak bývá to jakýsi příslib toho, že to, co sebevraha trápí, se tím, po čem touží, vlastně spálí. Tedy, že chlad z opuštění, který muž cítí, zmizí ohněm, když ze sebe udělá živou pochodeň.

Způsob, jaký si sebevrazi vyberou pro svůj odchod z tohoto světa souvisí mnohdy s tím, zda na sebe chtějí jen upozornit, nebo skutečně chtějí odejít z tohoto světa pryč. Pokud na sebe chtějí jen upozornit, zvolí takový způsob sebevraždy, u kterého budou mít šanci přežít, třeba tedy spolknou prášky, nebo si podřežou žíly. Ti, kteří skutečně chtějí zemřít, za prvé mnohdy o svých úmyslech absolutně nemluví, aby neměli šanci, že je někdo zastaví v jejich úmyslech a za druhé to dělají způsoby, u nichž není návratu a nehrozí, že by dotyčný přežil.

Muži většinou volí tvrdší způsoby smrti, jako je oběšení, zastřelení se, upálení, nebo třeba skok z budovy. Ženy naopak dbají na to, aby jejich tělo více méně zůstalo zachováno a aby zemřely romanticky. Chtějí vypadat dobře i po smrti. Nejčastějí formou, jak se ženy pokoušejí odejít z tohoto světa jsou proto prášky na spaní, nebo poté podřezání si žil, nebo utopení se.

Člověk, který se uchýlí k tomuto kroku, se k tomu odhodlal vědomě. Byl připraven odejít z tohoto světa a odsouhlasil si to.

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com