Rakve z Barbadosu

13.04.2015 00:13

Tajemství a záhada rodinné hrobky

 

Co se dělo v hrobce ?

O rozruch se tu postarala rodinná hrobka, která patřila rodině Elliotových. V roce 1807 koupil hrobku bohatý plantážník Thomas Chase, hrobka v té době byla prázdná, ale v červenci 1807 tam byla pohřbena pani Thomasina Goddarová příbuzná rodiny. O rok později byla do hrobky vložena rakvička dvouleté Mary Chaseové a 8 června 1812 jí následovala její starší sestra Dorcas. Už přestala jíst a dobrovolně zemřela hladem, aby se vyhnula svému utrpení. Jenže hned následující měsíc zemřel Dorcasin otec. Když byla hrobka otevřena poprvé si všimli, že se odehrálo něco zvláštního. Rakev malé Mary byla opřena o zed a přitom nebyla potlučená. Rakev paní Goddarové ležela převrácená na bok a pootočená o 90 stupnů uprostřed hrobky. Pouze třetí rakev s Dorcas ležela na svém místě, šokovaní příbuzní si mysleli, že rakve přeházeli domorodí hrobníci, aby demonstrovali svou nenávist k T. Chaseovi. Tyto úvahy jsou však mylné, nebot žádné stopy, že by se před pohřbem snažil někdo manipulovat s těžkou mramorovou deskou nenalezli. Rakve byly opět srovnány a vchod hrobky uzavřen.

Co následovalo ?

V roce 1816 zemřel jedenáctiletý Samuel Brewster a situace se opakovala. Ted to byla pro změnu rakev paní Goddarové, která byla neporušena na svém místě. Ostatní rakve byly po celé hrobce rozházeny a to bylo velmi divné, podezření padlo znovu na domorodé hrobníky, neb pár měsíců před smrtí mladého hocha zde byla potlačena vzpoura otroků proti nelidskému zacházení od bílých otrokářů. Ale opět nebyla nalezena žádná stopa. Do hrobky vede jeden vchod, který byl přikryt těžkou mramorovou deskou a také rakve byly těžké olověné. Další pohřeb se konal za šest týdnů, kdy zemřel Samuel Bewster starší. Tentokrát se na hřbitově tísnil dav zvědavců. Pohřební komise pečlivě prohlédla mramorovou desku a neshledala žádné stopy násilí. A opět se naskytla všem zvědavcům stejná podívaná, kdy rakve byly opět rozházené. Tentokrát byla hrobka podrobena důkladné prohlídce, nic zvláštního se však nenašlo a tak byly rakve opět srovnány a rozbitou rakev paní Goddarové obmotali drátem a opřeli jí v rohu o stěnu.

Pomohla různá opatření ?

Při dalším pohřbu v roce 17.7 1819 byl přítomen sám guvernér ostrova lord Combermere, byla to paní Clarková co zemřela. V hrobce byl opět velký nepořádek, jen zdrátovaná rakev paní Goddarové stála v koutě tak jak byla  na místo uložena. Byla by jistě první, která by se při povodni nebo zemětřesení skácela na zem. Na příkaz guvernéra byla provedena pečlivá bezpečnostní prohlídka, rakve byly srovnány tak, že tři velké olověné ležely přímo na podlaze a na nich zbývající tři dětské, podlaha hrobky byla posypána jemným bílým pískem a vstupní mramorová deska byla zabetonována a ještě zapečetěna. Guvernér, aby uvolnil napětí, které na ostrově vládlo a ukojil zvědavost nechal 18. dubna 1820 hrobku za přítomnosti speciální komise otevřít.

Nevysvětlitelná záhada

Tentokrá guvernéra doprovázelo několik důležitých lidí a ještě další dva svědci. Pečetě byly neporušené, takže se do hrobky z venčí nikdo dostat nemohl. Nakonec když byl odsekán beton a uvolněna mramorová deska nikdo nemohl uvěřit svým očím. Přestože v písku na podlaze nebyly objeveny žádné stopy, rakve byly opět zpřeházeny. S rakví Mary muselo být vrženo na levou stěnu a dost pudce, jelikož se z ní odštípl kus rakve. Guvernér nařídil, aby všechny rakve byly pohřbeny na jiném místě hřbitova a hrobka zůstala prázdná.

Hrobka se nachází na křestanském hřbitově, je vystavěna z bloků korálového kamene a cihel. Po osmi schodech do nitra hrobky je kopka velká pouze 4 x 2.5 metru a výškou 2 metry je zřejmé, že v tak tísnivém prostoru by jen stěží mohl někdo manipulovat s těžkými olověnými rakvemi.

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com