Prokopské údolí - zlo skryté za nádhernou přírodou?

12.03.2015 12:53

Prokopské údolí je nádherné místo, které přímo vyzývá k procházce, nebo klidně k jízdě na kolečkových bruslích, k běhu, či jen tak k posezení. Ovšem i toto místo ukrývá cosi bolestného a zlověstného. 

www.behej.com/media/old/image/prokopak03.JPG

 

Prokopské údolí najdeme nedaleko pražských Butovic, kam se velice snadno dostanete metrem, autobusem. Ukryté je mezi Jinonicemi a Zlíchovem a přesto, že je na okraji samotné Prahy, na procházku tam vyráží mnoho lidí. Není divu, Prokopské údolí je vskutku krásné a na pokochání je úplně ideální. Cestu vám nezpříjemní jen zeleň a okolní skály a lesy, ale také potok, který vede celým Prokopským údolím. Zdá se však, že jen krásná příroda není všechno, co Prokopské údolí ukrývá.

 

Železniční mosty, ráj sebevrahů?

Prokopským údolím vedou minimálně dva mosty. Jeden je novější, po tom jezdí vlak a druhý je o něco dál a ten je starší a působí poměrně tísnivě. U novějšího mostu se má údajně zjevovat dívka, která zde byla buď poražena vlakem, nebo zde spáchala sebevraždu. U staršího mostu se mají zjevovat hned dva duchové. Jeden prý vypadá jako voják, druhým duchem poté je muž s radiovkou na hlavě. V tomto místě se někteří lidé necítí dobře. Někdy jsou zde pociťovány i změny teplot. Může se jednat o ty, kteří zde zemřeli nešťastnou náhodou, ale také o zavražděné, jejichž duše zkrátka nenašla klidu.

 

Jeskyně sv. Prokopa

O jeskyni, která se nachází již ve 3/4 Prokopského údolí se tradují různé zvěsti. Mají se tam zjevovat různě svítící oči a to jak u vchodu do ní, tak u východu z jeskyně. Zvláštní jsou také panty při vstupu do jeskyně nahoře na skále. Kdysi prý do jeskyně byli naháněni Židé, za kterými se zavřela vrata a na druhé straně při východu z jeskyně je Němci stříleli. Tato jeskyně má vůbec poněkud pochmurnou minulost. Říká se, že zde kdysi žila zlá čarodějnice, která uměla vyvolávat démony. Poté ji z jeskyně vyhnal samotný Prokop, který také vedl boj s démony v této jeskyni. Když je vyhnal, tak v ní po určitou dobu žil. Za druhé světové války jsme si řekli, co Němci dělali. Dnes jeskyně slouží jen turistům k průchodu.

www.braunstein.cz/pictures/previews/2004_0125_111814_Ph_jeskyne_s_rampouchy_v_Prokopskym_udoli.jpg

 

Jezírko

Posledním, za dne nádherným, ale jinak velmi zvláštním místem, kde nedoporučujeme zdržovat se po setmění je rozhodně jezírko. To bylo uměle vytvořené a dodnes se spekuluje o tom, co je pod ním ukryto, neboť, voda se z jezírka zkrátka nedá odčerpat a Němci právě pod jezírko měli ukrýt tajné dokumenty, ne-li další věci. Po setmění u jezírka na člověka padá zvláštní tíseň, zvlášť pokud je pochmurno. Není dobré se zde zdržovat, protože je vysoce pravděpodobné, že se tam odehrálo něco moc oškivého a negativní energie je tam dodnes vtištěna.

www.prazskypatriot.cz/obrazky_resize/priroda-v-praze/jezirko-prokopak-475.jpg

 

 

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com