Probouzíte se v noci pořád ve stejný čas? Není to až taková záhada!

26.05.2015 11:16

Každý jednou za čas máme období, kdy se probouzíme v noci ve stejný čas a třeba i nějakou dobu nemůžeme usnout. Proč tomu tak je? Tato záhada je prostší, než se zdá.

5elementov.sk/img/cms/organove_hodiny.png

Orgánové hodiny 

Pokud se v noci probouzíte stále ve stejnou hodinu a říkáte si, že se rozhodně jedná o nějakou zvláštní záhadu, že po vás možná jde něco z nadpřirozeného světa, budete se divit. Probouzení se ve stále stejný čas není záhadou. Existují totiž tzv. orgánové hodiny. Ty fungují tak, že pokud máme problém s nějakým orgánem, probouzíme se v danou hodinu, kdy má určitý orgán svůj čas.

 

Jak to funguje v praxi?

Funguje to tak, že se budíte v noci kupříkladu dva, či tři dny, třeba i déle, ve stejnou dobu. Dejme tomu, že se probudite třeba ve tři hodiny ráno. Opravdu v tom není žádná ďábelská moc. Nejspíše vám nepracují dobře játra, která jsou pro tuto hodinu typická. Díky orgánovým hodinám můžete vypozorovat různá onemocnění a zaměřit se tak na jejich léčbu.

Skutečný příklad: Již nějakou dobu se mi špatně dýchá. Poslední dobou jsem se několikrát za noc probudila v půl čtvrté ráno. Rozhodla jsem se proto, že se podívám, co to znamená. V tuto hodinu jsou aktivní plíce. Proto se budím. Dělají mi problémy, hůře se mi dýchá. Z orgánové tabulky se také dozvím, že v tuto hodinu plíce trápí kuřáky, astmatiky, ti, které trpí na záněty průdušek a další. Je to velice zajímavé a poučné. Podle toho se mohu rozhodnout, co dál budu se svým tělem dělat.

 

Od kdy do kdy je který orgán aktivní

23:00 - 01:00 Aktivita žlučník

V tuto dobu je nejvíce aktivní žlučník. Lidé, kteří s ním mají potíže, mohou v tomto čase očekávat žlučníkový záchvat, nebo alespoň jeho pobolívání. Někteří se jen budí a nemohou usnout. V tuto dobu má naopak nejnižší činnost srdce. Jsme tedy v útlumu. Pokud v tomto čase řídíme, je potřeba více se soustředit.

 

01:00 - 03:00 Aktivita játra

Játra pracují naplno, a tak začíná největší detoxikace těla. Pro tuto dobu platí nejméně zatěžovat játra kávou, kouřením a alkoholem. Tělo má v těchto hodinách největší útlum. Tlak je nízky, srdce tepe pomalu, dech je pravidelný. Minimální činnost má trávicí trakt, to znamená, v tuto hodinu rozhodně nejíst.

 

03:00 - 05:00 Aktivita plíce

Plíce jsou nejvíce aktivní v rozmezí výše uvedených dvou hodin. Proto se špatně v tuto dobu spí kuřákům, astmatikům, těm, kteří mají rýmu, zánět dýchacích cest, trpí na záněty průdušek. Mozek je minimálně zásoben a celkový útlum přetrvává. Kolem páté hodiny se pomalu tělo opět nastartovává na běžnou denní aktivitu. Nejnižší činnost vykazuje močový měchýř, hodně se v těchto hodinách projevují straky a paniky. I malý problém vypadá jako obří. Ledviny přechází do nějvětšího klidu.

 

05:00 - 07:00 Aktivita tlusté střevo

V této době se naše tělo pomalu probouzí a chystá se na běžnou denní aktivitu. Krevní tlak opět pomalu stoupá, pulz začíná být rychlejší a tělo aktivnější. V tuto dobu začíná naplno pracovat tlusté střevo, proto je to ideální doba k vyprazdňování. Minimální činnost vykazují ledviny. V tuto dobu odpočívají.

 

07:00 - 09:00 Aktivita žaludek

Žaludek se pomalu v těchto hodinách dává do každodenního běhu a je proto dobré právě v tuto dobu přijímat do svého těla vitamíny. Odpočinek těla skonči. Je na čase začít přijímat potravu. Stoupá psychická aktivita, stejně tak schopnost koncetrace a práce schopnosti. Je potřeba teplo, ideální je teplá sprcha. Minimální činnost vykazuje obal srdce.

 

09:00 - 11:00 Aktivita slezina

Slezina a slinivka v těchto časech pracují naplno. Proto je tato doba ideální ke konzumaci sladkostí, aniž by to mělo vliv na obezitu. Dobré je konzumovat v těchto hodinách i dostatečné množství ovoce. Dostáváme se do nejvyššího psychického výkonu. Fyzický výkon bude horší, neboť tři ohřívače jsou v minimálním běhu.

 

11:00 - 13:00 Aktivita srdce

V tuto dobu se doporučuje jíst střídmě. Maximální činnost má srdce. Pokud jste prodělali infarkt, nebo k němu máte sklony, pozor. Tato doba je nejrizikovější na srdeční potíže. V těchto hodinách se dost často dostavuje mírná únava. Vhodná je pomalá a krátká procházka. V těchto hodinách příliš nepracuje žlučník.

 

13:00 - 15:00 Aktivita tenké střevo

Fyzická aktivita těla se zvyšuje. Snižuje se citlivost zubů. V těchto hodinách jsme více naladěni na psychické i fyzické aktivity. V těchto hodinách odpočívají játra.

 

15:00 - 17:00 Aktivita močový měchýř

Ideální je, v rozmezí těchto dvou hodin, popíjet bylinné čaje. Naprostou aktivitu totiž vyvíjí močový měchýř. Trávicí systém je schopný přijmout a zpracovat těžké jídlo. Hladina cukru v krvi stoupá, stejně tak, jako pracovní aktivita, avšak okolo 17:00 jen na krátkou dobu. Dobře se v těchto hodinách vylučuje. Organismus lépe reguluje tělesnou teplotu a fyzickou zátěž. Minimální činnost v tuto dobu vykazují plíce.

 

17:00 - 19:00 Aktivita ledviny

V tuto dobu je nejlepší vyhnout se cukru, soli, alkoholu, stresu, chladu a dalším věcem, co ledvinám škodí. Od 18:00 se zvedá práh bolestivosti, tudíž jsme méně citliví. Psychicky jsme v těchto hodinách na tom poměrně dobře. Okolo 19:00 se však často u některých jedinců objevují prudké bolesti hlavy. Je to z důvodu přirozeného stoupání krevního tlaku, může se objevit i nervozita. V tuto dobu odpočívá tlusté střevo.

 

19:00 - 21:00 Aktivita obal srdce

V těchto hodinách je výborné navštěvovat kina, divadla, číst si knihy, dívat se na film, poslouchat hudbu, protože jsme vysoce vnímaví. Výborně se řidičům i cestuje, protože reakce jsou nejbystřejší v tuto hodinu. V našem těle nastává stav nazývající se dynamickou rovnováhou. Jsme tak schopni smířit se s vnějšími vlivy a srovnat je s těmi vnitřními. V těchto hodinách nejúčinněji působí antibiotika, ale také různá mazání. Do konce 21:00 se velmi dobře pracuje. Výborně nám to myslí a psychika je vyrovnaná. Odpočívá náš žaludek.

 

21:00 - 23:00 Aktivita tři ohřívače

V tuto dobu se již chystáme na spánek. Není dobré se proto příliš hýbat, jíst, hádat se, rozčilovat se. Vlivem dráhy tří ohřívačů nastává po celém těle zklidnění. Krev proudí klidněji. Klesá náš tlak, i teplota. Po 23:00 většinou člověk již spí a od 01:00 upadáme do nejhlubších spánků. Nejnižší činnost v těchto hodinách vykazuje slezina a slinivka.

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com