Ostrov Pohnpei

27.03.2015 00:46

Tento ostrůvek v Tichém oceánu je zajímavý tím, že na něm leží ruiny města Nan Madol, které bylo vybudováno neznámými staviteli. Navíc jsou ruiny postaveny na 92 umělých ostrůvcích a právě díky tomu získaly přezdívku "Benátky Pacifiku". Kdo si dal takovou práci a proč?

 

Kdo a nebo co ho stvořilo ?

Problém je, že historické písemné zmínky neexistují a vše se uchovává pouze pomocí ústního podání. Takže o vzniku kolují pověsti a legendy. Říká se, že město postavili obři. Dokonce měly být nalezeny jejich ostatky a to Japonci. Ale jak už to tak u záhad bývá, všechny důkazy byly zničeny. Japonci si totiž kostry a také platinové rakve odvezli s sebou do vlasti, konkrétně do Hirošimy a ta byla zničena atomovou bombou. Pak se také mluví o dvou bratrech, kteří patřili k dynastii Saudelerů a měli vládnout magickými schopnostmi. Toto nadání jim mělo pomoci při budování města.

Proč se ho místní domorodci tak bojí ?

Místní domorodci se ruinám vyhýbají. Má to být silné energetické místo a ještě k tomu prokleté. Není radno chodit tam po setmění. Mají se tam vyskytovat duchové obřích vládců a podivná světla. Tajemné zvuky také nejsou výjimkou. Také se věří, že je tam spoustu tunelů, které spojují jednotlivé ostrovy nebo jsou vstupem do dalších měst. Milovníky záhad láká i legenda o městě ukrytém pod vodou. Domorodci možná vědí víc než říkají, jenže jejich pověrčivost jim brání říci pravdu. Obávají se, že by mohli umřít; že prozradit tajemství prokletého místa by se jim nemuselo vyplatit! Zajímavé také je, že město je tvořeno pouze balvany a čedičovými sloupy, nenajdete tam žádné sochy, ozdoby, reliéfy....

Ostrov kletby ?

Domorodci varují před místem i pomocí případu německého guvernéra. Victor Berg šel i přes varování do ruin, navíc po setmění. Měl prý otevřít zapečetěný hrob a to se mu stalo osudným. Druhý den, 30.4. 1907, zemřel v obrovských bolestech. Ale než vydechl naposledy, prý se zmínil o tajemných hlasech a postavách. Skutečně ho dostihla kletba, nebo zemřel na vyčerpání? 
Také se měli v místních vodách ztratit 2 japonští potápěči. Platinové rakve byly totiž nalezeny pod vodou, v tzv. "Domě mrtvých" . Dva muži se již z vody nevynořili.

Velká záhada

I kdyby toto všechno patřilo jen mezi "pohádky pro děti", otázkou zůstává, jak něco takového mohlo být postaveno. Kameny váží i několik tun a je záhadou, jak je tam lidé (?) dostali, dopravili. A další otázka je, zda-li je strach místních oprávněný, nebo jsou jen pověrčiví a bojí se normálních věcí, které si jen nedokážou vysvětlit...

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com