Mýty a záhadami opředený Vyšehrad

17.03.2015 12:21

Vyšehrad je krásným místem. Milenci se tam rádi chodí procházet, kamarádi si na trávníky chodí sedat a popíjet čaj, či kouřit dýmku, nicméně málokdo tuší, co se ukrývá hluboko v podzemí pod jejich nohama. Pojďme se na Vyšehrad podívat společně a blíže.

www.naseprahacentrum.cz/data/USR_001_PRAHA_2/10724467864f3cdcf04abec_-var-www-vhosts-ceskydomov-cz-httpdocs-uploads-temp-12438793344f3cdcf049b7a-aaa-jpg.jpg

 

Vyšehrad v Praze je velice proslulý nejen tím, že je to krásné místo, kam se lidé moc rádi chodí procházet, neboť je z něj nádherný výhled na Prahu, ale protože je tam také krásný hřbitov Slavín, kde je pohřbeno mnoho slavných osobností, poměrně rozlehlý park je doplněn o nádherná a tajemná sousoší, ale Vyšehrad proslul také a zejména tím, že na něm stanula kněžna Libuše, která slávu Praze předpovídala, ale i jinými záležitostmi, na které se teď podíváme zblízka.

 

Hrob Vratislava I.

Celý Vyšehrad je o trošku jiný, než byl kdysi. Mnoho tajemných zákoutí v Praze bylo vyzvednuto do výše o zhruba 2-3 metry, někde jen o metr, nicméně ať se kopalo, jak se kopalo, některé věci našim zrakům zůstávají dodnes utajeny. Patří mezi ně kupříkladu hrob Vratislava I., českého krále. Spekuluje se o tom,  že je ukryt v hloubce pěti metrů pod zemí zhruba v místě, kde má hrob Božena Němcová, tedy na hřbitově Slavíně.

 

Cennosti stále na Vyšehradě

Vyšehrad byl místem, kde nikdy nechybělo jídlo, žili tam bohatí měšťané a zkrátka hojnost Vyšehradu a jeho obyvatelům skutečně nechyběla, alespoň do té doby, než přišli Husité. Ti Vyšehrad vydrancovali, pobrali, co mohli a Vyšehrad zpustnul. Přežívali na něm jen tuláci a hladoví psi, nicméně skutečně se kdesi v podzemí neukrývá ještě nějaký poklad z dob, kdy se Vyšehrad měl dobře? Domníváme se, že ano, neboť Vyšehrad se sice nemůže, jakožto památka rozkopat, ale zakázáno pátrat speciálními přístroji není a ty odhalily, že se pod Vyšehradem skrývá několik velkých prostor, které obsahují cosi cenného.

Tohoto průzkumu se zúčastňují i psychotronici, kteří cítí v blízkosti kostela sv. Petra a Pavla ostatky někoho svatého. Také mluvili o několika cennostech, které se pod Vyšehradem nacházejí. Tyto cennosti mají vyzařovat nesmírnou energii  a ukryty mají být zhruba 5-7 metrů pod zemí. Také se v podzemí v kovové truhlici mají nacházet církevní předměty. Je při nejmenším dost zajímavé, že několik psychotroniků, kteří byli na místě v různou dobu, v různý čas, nezávisle na sobě potvrdili tento fakt. Něco na tom zřejmě bude.

 

Záhadná rotunda, záhadný sloup

Rotunda sv. Martina je dalším neméně záhadným místem. Kromě toho, že se kolem ní objevují různá zjevení, z ní vyzařuje neskutečná energie. Jedná se o záhadné místo, které je poměrně hojně navštěvováno a zkoumáno psychotroniky.

Čertův sloup je další velkou záhadou. Nachází se východně od chrámu sv. Petra a Pavla. Jedná se o tři kusy rozlámaného kamenného válce, který skutečně připomíná sloup. Podle pověsti ho zde upustil čert, který se vsadil s místním knězem, že přinese sloup z římského chrámu dříve, než kněz doslouží mši. Čert ale prohrál a proto vzteky mrštil sloupem, který se rozlámal. Zajímavé je, že pokud strčíte mezi tři sloupy ruku, tedy do jejich středu, ucítíte nesmírný nával energie, ze kterého vám dokonce může ruka i brnět. Totéž můžete cítit i v parku v blízkosti kostela.

Jinými slovy, rozhodně se vyplatí se na Vyšehrad vypravit a ozkoušet to na vlastní kůži.

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com