Most psích sebevrahů

24.03.2015 00:50


Většina z vás má určitě ráda psy a mnoho lidí má pejsky i doma. Je fajn jít s nimi na procházku nebo je nechat volně se proběhnout v přírodě. Kdybyste ale bydleli ve Skotsku, konkrétně ve vesnici Milton, museli byste se mít extra na pozoru. 

 

Záhadný most

U vesnice je most Overtoun, který je proslulý psími sebevraždami! Psi se nesmyslně vrhají přes zábranu do 15 ti metrové hloubky. Skáčou stále z jednoho místa a pokud pád náhodou přežijí, udělají to prý znova! Průměrně tu má skočit 1 pes měsíčně. Má se převážně jednat o plemena jako jsou kolie, labradoři nebo retrívři.

Proč to dělají ?

Jsou 2 vysvětlení - jedno má nádech tajemna a druhé je racionální. To první se vztahuje k místní pověsti o muži jménem Kevin Moy, který měl z mostu shodit svého syna s tím, že se jedná o Antikrista. Sám se pak pokusil o sebevraždu - neúspěšně. Má to ale trhlinu. K této události mělo dojít v roce 1994, ale psi tu skáčou do náruči smrti už od 50. let. Druhé vysvětlení se týká přemnožených norků. Psi mohou cítit jejich pach a vrhat se za ním. Ať je to jak chce, místní si musejí své miláčky pečlivě hlídat.

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com