Kotel z Lincolnshire

18.03.2015 23:12

Na východě Velké Británie v hrabství Lincolnshire se nachází statek s názvem Manor Farm, který ve svém sklepě ukrývá děsivou věc, již přes sto let je v něm uložen starý železný zapečetěný kotel, ve kterým je uvězněn zlý duch, každého kdo se v minulosti kotle dotkl, si vzápětí vzala smrt...

 

Jak to vše začalo ?

Na konci 19 století se na statku v Manor Farm se ději navysvětlitelné jevy, věci se samy od sebe přemisťují z místa na místo, v noci obyvatelé farmy budí znepokojivé zvuky a kroky v prázdných místnostech, služebnictvu se začnou stávat podivné nehody. Jedné ze služebných, jakási neviditelná síla podrazí nohy a ona ošklivě spadne na obličej. Jinou zase něco strčí ze schodů, na kterých si zlomí několik žeber. Majitlé farmy začnou tušit, že jejich statek obývá zlý duch a zavolají exorcistu, který jejich domněnku potvrdí. Následně provede vymítání a zlého ducha uvězní do kotle naplněného zeminou a špendlíky.

Co následovalo

Kotel byl ukryt na farmě do sklepa, kde ho neměl nikdo najít ani otevřít, bylo vyřknuto, že kdo tak učiní, bude proklet a zemře. O pár let později, si jeden chlapec při hře s ostatními místními chlapci, vlezl do sklepení a na prokletý kotel narazil a jelikož se mu líbil odnesl ho ze sklepa ven, aby ho ukázal ostatním dětem. Těm se ale nelíbil a tak ho hodil do nedalekého rybníka,o hodinu později již nebyl tento chlapec mezi živými, když se vracel domů, přejel ho nešťastnou náhodou koňský vůz s naloženým senem. Uběhlo několik dní a kotel z rybníka vylovil známý majitelů farmy, který ho vrátil zpět k nim do sklepa, ale i tento muž do pár hodin z ničeho nic zemřel, doma se mu najednou udělalo nevolno, skácel se k zemi a oči již nikdy neotevřel. Třetí obětí prokletého kotle se o několik desítek let později, stal šestiletý chlapec rodiny, která se na farmu přistěhovala.I tato rodina byla obeznámena s tajemným kotlem, avšak chlapec si hrál s mladším bratrem ve sklepě a na kotel narazili, omylem se ho dotkl při hře a umřel stejně, jako předchozí chlapec, přejel ho koňský vůz naložený senem.

Navždy zazděn

Ze strachu, aby se již nic podobného neopakovalo, byl prokletý kotel po chlapcově smrti navždy zazděn. Takto to vydrželo přes 30 let, než v roce 1974 koupil farmu místní obchodník, který jí začal renovovat. K vuli tomu dělníci otevřeli i zazděný sklep s kotlem. Když se o jeho znovuobjevení dozví místní kněz, nabídne se, že kotel odstraní. Obchodník to však odmítne s tím, že kotel umítí do ocelové schránky, kterou zakope do půdy sklepa. A tak se i stane. Dnes je sklep farmy pro jistotu znovu pevně zazděn.

 

 

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com