Jak je to s náhlou smrtí

16.03.2015 13:38

I když počítáme s tím, že naši blízcí zemřou na stáří, zkrátka klasicky, někdy se mohou stát různé věci, kdy prostě lidé odejdou z tohoto světa dříve. Jak to chodí, když si smrt přijde pro člověka náhle?

magazin.realfilm.cz/wp-content/uploads/hereafter-movie2.jpg

 

Smrt nepřichází jen tak, i když si my sami myslíme, že ano. Ukažme si to na příkladu. Muž ráno vyrazí do práce jako každý den a večer na něj jeho žena čeká s večeří. Jenže muž se nevrací. Žena na něj tedy trpělivě čeká s tím, že možná musel něco dodělat a přijde později. Jenže muž se stále nevrací. To už ženě nedá a zkouší svému manželovi volat, jenže telefon nikdo nebere. Žena lehce znervózní a zavolá do práce, co je s manželem, když se dozví, že odešel včas, pojme buď podezření toho, že ji podvádí, nebo že se mu něco stalo. V prvním případě bude nasupená a nic řešit nebude, dokud se nedočká manželova příchodu, v druhém případě bude nervózní a zkusí možná zavolat policii. Ve chvíli, kdy se dozví od policistů, že její manžel skutečně odešel z práce včas, ale že chtěl být rycheji doma a aby mu neujela tramvaj před nosem přebíhal na červenou, porazilo ho auto a zranění byla neslučitelná s životem, se jí zhroutí celý svět, poté začne přemýšlet, proč se to stalo zrovna jim dvěma a proč odešel? Ano, vždy je to stejné, nicméně už si neuvědomujeme, že smrt přichází vždy jen potom, co si ji sami v sobě odsouhlasíme. Muž z výše uvedeného příkladu si smrt také musel nejdříve odsouhlasit. O tom, že člověk ví o tom, že zemře, není pochyb, ukazují nám to jisté náznaky.

Náznaky se objevují v podobě různých připomínek ohledně smrti od toho, kdo ji tuší. Může to být vědomky i nevědomky. Naše podvědomí v tomto ohledu pracuje na 100 %. Jedná se o jakési vnitřní vědění, které nás pomalu připravuje na odpoutávání se od těla. Ti, kteří vědí, že zemřou, o tom ale často nemluví, protože sami tím mohou být vyděšení a nechtějí, aby trpěli i jejich blízcí. Pokud jsou blízcí vnímaví, mohou na člověku tušícím svoji smrt něco poznat a sice proto, že takový člověk si náhle urovná životní hodnoty, změní své chování a najde si nové cíle. Tito lidé také cítí potřebu vidět osoby, které dlouho neviděli, mluvit s nimi, nebo napsat některým lidem. Jeden, či dva dny před smrtí, jsou tito lidé najednou zcela vyrovnaní. Blízcí to většinou mají za celkovou změnu, neboť život někdy zkrátka změnu vyžaduje.

Takže mějte na paměti, že žádná změna v lidském chování není jen tak. Něco se děje. Měli byste být připraveni.

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com