Fáze umírání - aneb když se naše tělo připravuje na skon

12.03.2015 12:47

Lidé se myslí, že zkrátka zavřou oči a již se neproberou, upadnou do věčného spánku. Vše je dle nich tak rychlé, jenže tak to není. Ve skutečnosti smrti předchází umírání, které má určité fáze a určitou dobu trvá.

www.katyd.cz/res/data/013/001529_05_007013.jpg

 

O napsání tohoto článku jsem nemusela nijak dlouho přemýšlet, neboť smrt se v mém životě objevila v mnoho podobách a odvedla si mnoho lidí. Během té doby, co moji blízcí a milovaní odcházeli, jsem vypozorovala, že umírání má určité fáze a rozhodla jsem se tomu více věnovat. Takže, sledujte níže.

 

Proces umírání

Celý prosec umírání není o jedné hodině, nebo jedné minutě, není ani o jednom dni, nebo týdnu. Umírání je dlouhodobý proces, kdy se staří lidé a stará zvířátka připravují na smrt. Kdo s tím nemá zkušenosti, může si myslet, že se stav člověka, či zvířátka jeden den zlepší a druhý den zhorší, nicméně i když tomu vše napovídá a něco pravdy na tom je, stejně se jedná o fáze, které předchází smrti. Celý proces umírání trvá zhruba 3-4 týdny. To je poměrně dlouhá doba, během níž můžeme sledovat určité změny v chování, které jsou právě součástí fází. Pojďme si o nich říci něco více.

 

Fáze umírání

První fáze

V první fázi člověk již většinou více leží a odpočívá. Je více unavený. Často odpočívá i během dne a sní. Ne zřídka se stává, že lidé v této fázi i kolísají mězi vědomím stavem a sněním. Dochází k prvnímu odpoutávání duše od fyzického těla. V této fázi se člověk stále může rozhodnout sám pro sebe, sám uvnitř sebe, zda chce zůstat ještě živ, nebo již je připraven odejít do světla.

Druhá fáze

V této fázi člověk trpí bolestmi. Začíná hodně vzpomínat a vše hodně emočně prožívat. I mysl se může trápit. Umírající touží po klidu. Ještě stále se může rozhodnout pro život. Tato fáze je nejtěžší vůbec, neboť umírajícímu se začínají zjevovat různé obrazy z jeho života. Přesně, jako kdyby si přehrával film o sobě od dětství, až do smrti. Mnohdy se objeví věci, které jsou bolestné, které člověka navztekaly a které by třeba ještě rád vyřídil. Náhle ale ví, že již to nestačí, takže se mohou objevit negativní emoce, jako je vztek. V této fázi, tedy jejím koncem můžeme sledovat také určité uvolnění v obličeji umírajícího, které je spojeno s tím, že právě v této fázi je schopen komunikovat jak s těmi ve světle, tak s milující rodinou a přáteli zde na zemi.

Třetí fáze

Ta bývá dost dobře známa každému, kdo si všimne, že člověku, který je upoutaný na lůžku se náhle udělá o mnoho lépe a vrátí se mu barva do obličeje. Ve třetí fázi totiž dochází k tomu, že tělo ještě shromáždí poslední zbytky sil a energie, nahromadí je. Mnohdy právě v těchto chvílích si my, kteří stojíme u postele umírajícího, nebo chováme umírající zvířátko myslíme, že došlo k celkovému obratu k lepšímu a že se stal zázrak.

Čtvrtá fáze

Tato fáze obsahuje prudký pokles všeho. Člověk, či zvířátko je najednou opět bez energie. Všechny životní funkce se rapidně zpomalí a člověk, či zvířátko chce odpočívat. Nemá již sílu. Vše je dokonáno posledním úderem srdce. V momentě odchodu cítíme v místnosti obrovské množství energie, která se uvolní v momentě opuštění duše těla.

Pátá fáze

Pátá fáze je poslední. Žádná z životních funkcí již není zaznamenána. Spojení mezi duší a tělem je přetrženo a duše se již nemůže vrátit do těla.

 

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com