Chraňte se před zlými sny

11.03.2015 15:56

Určitě nejsem sama, komu se stává, že má zlé sny a budí se v noci hrůzou. Některé sny jsou kromě toho ještě nesmírně živé, někdy se z nich dokonce ani nemůžeme probrat. I proti zlým nočním můrám se můžete ubránit.


redsys.magazin.libimseti.cz/img/img/e235a457b26d.jpg

 

Zlé noční můry člověka obtěžují. Budí se po nich unavený a vyčerpaný, často bez nálady. Takové noční můry mohou ovlivnit celý den. Může se nám zhoršit nálada, může se na nás lepit neštěstí. Zlé sny mohou být způsobeny problémy, které za bdělého stavu vnímáme, nicméně, i když psychika dělá hodně, někdy jsme v naprosté pohodě a přesto se nám zlé noční můry zdají. Často se kvůli nim bojíme ulehnout. Poprat se s nimi však dá.

 

Jak se vypořádat s noční můrou

Před spánkem byste si měli rozhodně ztlumit topení a trochu vyvětrat. V horkem zaplněné místnosti se špatně spí, můžeme se často budit a pro zlé noční můry to je přímo rej. Neměli byste se zaobírat zlými myšlenkami a myšlením na problémy. Ani dívat na horory byste se neměli, raději vynechte i dramata a zkuste spíše kouknout na nějakou komedii, či si přečíst zábavnou knížku. Nepijte alkohol před spánkem. Alkohol hrozně zatěžuje mysl a spánek potom bude takový všelijaký. Dejte si buď ovocný čaj bez cukru, nebo ještě lépe teplé mléko, které vás ukonejší. To je první pomoc, která by neměla chybět nikde.

Druhou pomocí jsou různé amulety, které si můžete buď sami vyrobit, nebo zakoupit a které vás, pokud jim budete věřit, ochrání. Také levandule, která má zklidňující účinky, se prodává v sáčcích, které když si položíte vedle sebe na polštář, mají blahodárné účinky, jak zabránit nočním můrám, ale nesmíme zapomenout na to hlavní a tím je rozhodně lapač snů.

Lapače snů vyráběli indiáni a od nich také pochází. Jedná se o kroužek různých velikostí, nejčastěji ze dřeva vyrobený, někdy jsou i dva, které jsou obmotány kůží, nebo sametkou, na nichž jsou navěšeny kožené šňůrky s peřím a korálky. Klidně jich může být více, mohou být různě barevné a různě dlouhé. Velice důležitý je střed celého lapače. Ten je propleten bavlněnými nitkami, které tvoří hustou síť uprostřed nichž je korálek, který má právě funkci zachytávání veškerého zla z našich snů. Osobně mám s lapači výborné zkušenosti. Velkou sílu má, když vám ho někdo daruje, nicméně klidně si ho můžete koupit, nebo, pokud jste zruční a milujete vlastní výrobu, doma sami vyrobit. 

Zde uvádím jediné upozornění: POZOR, lapač snů se po čase nachytá špatnými sny a je potřeba ho vyhodit, neboť nám zlé sny poté může začít vracet jako bumerang. Také mějte na paměti, že čím menší lapač je, tím hůř, protože se rychleji zaplní špatnými sny. Pověsit si ho musíte rozhodně nad postel, ideálně nad hlavu, kde spíte. Tak bude plnit svoji funkci účelně a skvěle.

 

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com