Časová smyčka

28.03.2015 22:09

Je to místo v časovém rozměru, které je uzavřeno samo do sebe a je odolné proti plynutí času. Jakmile se do ní někdo dostane, bude svědkem stále se opakující situace - bude se opakovat pořád dokola. Většinou už odtud není návratu a můžete se do ní dostat kdekoli a kdykoli.... zvenčí bývá popisována, jako mlha nebo mrak točící se ve spirále. Svět okolo smyčky funguje normálně, běžným způsobem. Není to cestování v čase ! Sice se můžete dostat do jiné doby, ale to co tam vykonáte, rozhodně budoucnost nezmění.

EISTUJE SPOUSTA PŘÍBĚHŮ, KTERÉ HOVOŘÍ O MIZENÍ LIDÍ, DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ, ALE I CELÝCH OSAD. kAM SE VŠICHNI PODĚLI ? MOHOU BÝT UVĚZNĚNI V ČASOVÉ SMYČCE ? Nebo se dostali do jiné dimenze ?

Pár příběhů

14. 7. 1911
Z Říma vyjíždí vlaková souprava a veze 106 pasažérů. Do své cílové stanice - Milána - ale nedorazí. V oblasti Lombardie vlak vjíždí do tunelu, z kterého již nikdy nevyjede! Tunel je přikrytý mlhou a strojvedoucí tedy moc nevidí, proto zpomaluje, ale jede dál. Vlakem se šíří štiplavý zápach a dva muži ze strachu vyskakují ven. A to jim zachránilo život! Po vlaku se pátrá, tunel je prozkoumán, ale nikde ani stopa.

Polovina 19. století
Tato událost se měla odehrát v americkém státě Connecticut, ve městě Bonneville. Rodina se stěhuje do nového domu, ze kterého ale za několik dní zmizí. Osobní věci v domě i zvířata na zahradě zůstaly, ale kam se poděli lidé?
Stejný osud potká i dalšího muže. Soudce Myron Bey a plukovník Jack Maccurdle se do již opuštěného domu ukryjí před bouří. Je to ale divné - bouře zvenčí nejde uvnitř vůbec slyšet a ani nejsou vidět blesky. Když se chtějí podívat ven, jestli už je po bouři, dostanou se zpět do té samé místnosti. Pak se objeví nazelenalé světlo a s ním i těla zmizelé rodiny! Soudce se jich dotkl a nejspíše tím zpečetil svůj osud. Plukovníka cosi "vytáhlo" ven z domu a dveře se zabouchly. Bohužel soudce zůstal uvnitř. Plukovník je nalezen 6 týdnů po svém zmizení v anglickém Manchesteru, po soudci není ani památky. 

Listopad 1930
Kanadský lovec Joe Labelle se dostává do eskymácké osady u jezera Anjikuni. Mělo tam tehdy žít asi 2000 lidí, ale žádného z nich Kanaďan nepotkal. Všichni jsou totiž pryč! Zajímavé je, že všechno důležité tam zůstalo - zbraně, kajaky, nedošité oděvy ... Jídlo v kotlících je zmrzlé a na zemi leží těla uhynulých psů. Další zvláštností je, že hroby byly otevřené a prázdné! Toto zmizení je samozřejmě vyšetřováno kanadskou policií, ale případ je nakonec uzavřen a nevyřešen. Žádné stopy, prostě nic ...

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com