Andělé a démoni - neustálý boj mezi dobrem a zlem o naše duše

16.03.2015 13:23

Andělé a démoni nejsou jen něčím smyšleným. Zlo i dobro existuje a neustále nás obklopuje, ba co více, svádí o nás, konkrétně tedy naše duše boj. 

media.wizards.com/images/magic/daily/mm/mm178_demon2.jpg

 

Jak poznáme, že se o nás dobro se zlem pere? Je to vcelku jednoduché. Více méně se musíte zaměřit na své pocity. Někdy jste obětaví, hodní, trpěliví, nápomocní, víte, že darovat na ulici někomu pár korun vám nic neudělá, protože je to dobrý skutek a neděláte to ze zjištných důvodů. Takový člověk je dobro samo a má srdíčko na správném místě. Potom vás ale třeba z ničeho nic přepadne chmurná nálada a místo toho, abyste bezdomovci na ulici na jeho žádost dali nějaký ten drobák, prostě ho buď v lepším případě ignorujete a myslíte si v duchu, jak vás otravuje, nebo v horším případě se na něj rozkřičíte, ať vám dá pokoj a kouká se snažit jít makat. Možná ani nevíte, co to do vás vjelo. Je možné, že za to mohou právě zlé síly.

Zlé síly si dovedou krutě hrát s naší náladou. Mnoho lidí přisuzuje deprese, úzkostné stavy a fóbie právě zlým silám. Vyloučit to nemůžeme. Také se vám někdy stává, že zkrátka někdy máte náladu takovou, že každého litujete a s každým soucítíte a jindy vás napadne myšlenka, že si za to dotyčný může sám a že máte dost svých problémů? Ano, opět nejspíše se o vás pere dobro a zlo a to si pohrává i s vaší náladou.

Nijak se před tím bránit nemůžeme. Dobro a zlo je mezi nebem a zemí a svádí o nás boj. Dost často se může stát, že vás napadají vskutku hříšné myšlenky, záhy si však třeba řeknete, že to nemůžete udělat, protože se to prostě nedělá. To je souboj mezi dobrem a zlem a záleží na vás, co ve vás převládá. Totiž, každý v sobě máme i nějakou tu stinnou stránku, avšak nikdo nevíme, jak je silná. Boj dobra se zlem je věčný.

TOPlist

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám již nic neunikne:

Kontakt

Záhady,tajemna a nevysvětlitelné zahadyatajemna@gmail.com